Wystawy

Wystawa „TKANKI ZE SZKŁA”

TKANKI ZE SZKŁA

Lokalizacja: Galeria Marszałkowska, Urząd Marszałkowski w Olsztynie (ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn)
Wystawę można oglądać od 27 września 2016.


Barbara Gawrońska-Kozak jest pracownikiem Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, jej zainteresowania naukowe związane są z wyjaśnieniem zjawiska regeneracji, w szczególności mechanizmów regulujących proces bezbliznowego gojenia urazów skórnych. Obserwacje prowadzone w trakcie badań naukowych są dla niej inspiracją w drugiej pasji - witrażystyce. Ukończone kursy witrażu w USA (technika witraży z zastosowaniem ołowiu) i w Polsce (technika Tiffany-ego) pozwalają jej na tworzenie unikalnych, witrażowych obrazów tkanek i komórek.

Wystawa „Mikroświat oczami naukowców”

Lokalizacja: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Stary Ratusz (ul. Stare Miasto 33, 10-026 Olsztyn), czytelnia (1. piętro)


Wystawa dostępna dla zwiedzających w dniach od 27 września do 8 października 2016 w godz. 9:00 - 18:00.
Wystawa zdjęć mikroskopowych pokazujących świat oczami naukowca, niewidoczny gołym okiem, stanowiący połączenie nauki i wrażeń artystycznych.

Wystawa „MOJE TATRY”

Lokalizacja: Biblioteka "Planeta 11" (ul. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn)


Prof. Romuald Zabielski, członek korespondent PAN, nauczyciel akademicki SGGW w Warszawie. Autor ponad 200 publikacji naukowych z zakresu fizjologii układu trawiennego. Wiele lat spędził w ośrodkach akademickich w Japonii, Francji i Szwecji. Dużo fotografuje i podróżuje. Z pasji do gór powstał pomysł wydania autorskiego albumu fotograficznego o Polskich Tatrach. Bardzo osobisty, wspomnieniowy a zarazem dowcipny obraz - zbiór zdjęć z przebytych wędrówek, poprzedzony barwnym wstępem. Wystawa prezentuje wybrane zdjęcia z albumu.

Wystawa „Polska Akademia Nauk w Olsztynie - tu dbamy o Twoje zdrowie!”

Lokalizacja: Plac przed Tartakiem Raphaelsohnów, ul. Ryszarda Knosały 3B, 10-010 Olsztyn


Wystawa zdjęć prezentując działalność Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.

IRZiBŻ PAN rozpoczął swoją działalność w 1988. Powstał z przekształcenia Centrum Agrotechnologii i Weterynarii PAN. Obecnie Instytut może się poszczycić prestiżowym statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) oraz najwyższą kategorią A+ wśród jednostek naukowych w Polsce.

Wykorzystując najnowocześniejszą infrastrukturę badawczą i interdyscyplinarny zespół naukowy Instytut skupia się na rozwiązywaniu problemów w zakresie biologii rozrodu, zdrowia człowieka oraz jakości i bezpieczeństwa żywności. Wyniki przeprowadzanych tu badań mają zastosowanie w medycynie i weterynarii, w hodowli zwierząt, a także w przemyśle spożywczym, przetwórczym.