Konkursy

Konkurs plastyczny „MOJA PASJA”

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, podopiecznych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic terapeutycznych oraz ośrodków pomocy społecznej do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moja pasja”, organizowanym przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, w ramach Europejskiej Nocy Naukowców Fusion2Night.

Minimalny format pracy to kartka A4, technika wykonania – dowolna. Pracę plastyczną wraz z kartą zgłoszeniową i oświadczeniem należy złożyć do dnia 19 września 2016 r. w Biurze ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką, UWM w Olsztynie (Rektorat, pokój 200) lub przesłać na adres:

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Biuro ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką
ul. Oczapowskiego 2
10-719 Olsztyn
z dopiskiem „Moja pasja”.


Formularz zgłoszeniowy

pobierz Formularz zgłoszeniowy

Nagrody

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody, a uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas Europejskiej Nocy Naukowców w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie. Odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu można uzyskać pod numerem tel. 89 524 54 65 oraz mailowo pod adresem: joanna.bondaruk@remove-this.uwm.edu.pl.


Regulamin

pobierz Regulamin


Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu MOJA PASJA. Wszystkim serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i włożenie tak dużego wysiłku w stworzenie pięknych prac plastycznych.

Konkurencja była ogromna - na konkurs wpłynęło 271 prac. Przyznano 3 nagrody główne oraz 30 wyróżnień. Oficjalne rozdanie nagród laureatom i wyróżnionym odbędzie się 30 września 2016 w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. M. Oczapowskiego 12B) o godz. 16. Listę laureatów podajemy poniżej.

Nagroda główna:

1. Martyna Adamczyk (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Absolwent w Olsztynie)

2. Sandra Romańczuk (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach)

3. Alicja Gryczko (Szkoła Podstawowa Nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie)

Wyróżnienia:

Karol Bełdowski (Zespół Szkół w Czerwonce), Kajetan Buciński (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Franciszka Szczepańskiego w Lamkowie), Franciszek Chełstowski (Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie), Lena Czerniak (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie), Maciej Danylczuk (Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Piątka” w Olsztynie), Łukasz Dobies (Ośrodek Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Olsztynie), Mikołaj Dobosz (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie), Dominika Dygnos (Szkoła Podstawowa nr 15 w Olsztynie), Wiktoria Gromelska (Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie), Aneta Grunwald (Świetlica Terapeutyczna nr 1 w Olsztynie), Wojciech Grzegorczyk (Ośrodek Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Olsztynie), Wacław Janoszczyk (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach), Magda Klinkusz (Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie), Kornelia Kulis (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie), Iga Ludwig (Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Olsztynie), Wojciech Łazicki (Szkoła Podstawowa nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie), Julia Łukaszewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Józefa Bema w Dobrym Mieście), Aleksandra Malik (Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie), Monika Omelianowicz (Gimnazjum nr 18 Specjalne w Olsztynie), Alicja Przybyła (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ryszarda Knosały w Olsztynie), Anna Radomska (Zespół Placówek Specjalnych w Olsztynie), Teofil Semeniuk (Niepubliczna Szkoła Absolwent w Olsztynie), Agnieszka Seweryn (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie), Kornelia Skarżycka (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Franciszka Szczepańskiego w Lamkowie), Kuba Sobczyński (Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Piątka” w Olsztynie), Daniel Szatkowski (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach), Lena Szostak (Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie), Oliwia Natalia Świder (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ryszarda Knosały w Olsztynie), Martyna Wolska (Szkoła Podstawowa w Rusi), Franciszek Wróbel (Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie).


Konkurs „NAUKOWIEC PO GODZINACH”

Do wszystkich młodych naukowców, którzy po godzinach realizują ciekawe pasje. Nurkujesz? Robisz zdjęcia w dżungli? Zbierasz meteoryty? A może to nauka jest Twoją największą pasją i w wolnych chwilach opowiadasz o niej przedszkolakom?

Nasz Konkurs jest adresowany właśnie do Ciebie. Zapraszamy Cię do opowiedzenia nam o swojej pasji. Nakręć film, nie dłuższy niż 5 min i wyślij go pod adres: konkurs_pasja@remove-this.pan.olsztyn.pl, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.


Formularz zgłoszeniowy

pobierz Formularz zgłoszeniowy

W swoim filmie pokaż, co Cię pasjonuje. To bardzo proste. Nagroda jest warta rywalizacji – zwycięzca otrzyma do 4000 zł na udział w dowolnej zagranicznej konferencji ufundowane przez firmę Perlan Technologies!

Na zgłoszenia czekamy do 10. września 2016r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie konkursu http://www.pan.olsztyn.pl/naukowiec-po-godzinach


Regulamin

pobierz Regulamin


Z przyjemnością informujemy, że konkurs NAUKOWIEC PO GODZINACH został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

W ramach konkursu wpłynęło 18 zgłoszeń, nadesłanych przez doktorantów i młodych doktorów z całej Polski. Komisja konkursowa wnikliwie oceniła nadesłane filmy, biorąc pod uwagę przede wszystkim oryginalność, pomysłowość, estetykę wykonania i zgodność z tematyką przewodnią konkursu.

Główną nagrodę przyznano Pani Joannie Ruseckiej z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę Perlan Technologies w formie refundacji/dofinansowania kosztów uczestniczenia w dowolnej zagranicznej konferencji w wysokości 4000 zł. Obejrzyj film.

Komisja przyznała również wyróżnienia: Pani Annie Kotlińskiej z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum oraz Pani Marii Forlicz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wręczenie nagrody głównej nastąpi 30 września 2016 podczas Europejskiej Nocy Naukowców w Olsztynie w auli im. W. Ciczkowskiego Olsztyńskiej Szkoły Wyższa im. Józefa Rusieckiego przy ul. Bydgoskiej 33 (budynek E, sala 100), zaraz po zakończeniu koncertu Pani Agaty Kurzyk.

Serdecznie gratulujemy Laureatce i Wyróżnionym!


Konkurs „NAKRĘĆ SIĘ NA NAUKĘ”

Drogi Uczniu,
Przyznasz, że proces uczenia się jest żmudny i trudny, ale daje efekt w postaci dobrej oceny i satysfakcję z nabytej wiedzy. Czy nauka to praca indywidualna czy zespołowa, czy związana jest z rywalizacją? Czy ostateczny efekt w postaci wynalazku to praca w jednej dziedzinie, czy może powiązanie wiedzy i doświadczenia z kilku obszarów nauki? Czasem zdobyte podstawy wiedzy rozwijamy, pogłębiamy i ostatecznie stają się one życiową pasją. Czasem wielkie odkrycia są po części dziełem przypadku.

Jakie są Wasze doświadczenia z nauką, przyswajaniem wiedzy oraz wyobrażenia o pracy naukowca? Stwórzcie i nakręćcie ten obraz!!!!

W grupach 3-5-cio osobowych nakręćcie film, któremu przyświeca motto: "Nakręć się na naukę", film nie może przekroczyć 5 minut. Regulamin Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora – Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN oraz tutaj.

Termin nadsyłania pracy - filmu:

10 września 2016 r.


Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród:

30 września 2016 r. podczas trwania "Europejskiej Nocy Naukowców".


Przebieg konkursu:

Konkurs przeznaczony jest dla grup liczących od trzech do pięciu osób - uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa Warmińsko-Mazurskiego, którzy wykonają 5-minutowy film.

Proces zgłaszania prac na konkurs obejmuje 2 etapy:

1.   Wypełnienie formularza zgłoszeniowego pobranego ze strony internetowej Organizatora i odesłanie go drogą mailową na adres: konkurs_film@remove-this.pan.olsztyn.pl
2.   Po odesłaniu prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego, w ciągu 24 h Uczestnik otrzyma odpowiedź mailową z linkiem, na którym należy umieścić film podając nazwiska członków grupy będących autorami filmu, takie same jak w formularzu zgłoszeniowym.


Organizator przewiduje nagrody:

I nagroda – każdy ze zwycięskiej grupy otrzyma wysokiej klasy tablet.
Wyróżnienie – każdy z wyróżnionej grupy otrzyma karnet o wartości 100 zł na wejścia do Centrum Zdrowia i Sportu.


Wszyscy laureaci konkursu będą mogli w ustalonym terminie odbyć jednodniową wycieczkę w dniu wolnym od nauki do Stacji Badawczej w Popielnie z przewodnikiem, całodniowym wyżywieniem oraz transportem zapewnionym przez organizatora.